uk visaПакет документів на візу – це основа основ, перший і найважливіший пункт зі складного процесу отримання британської візи. Саме їх будуть розглядати, оцінювати та на основі цього виносити рішення: пускати вас до Великобританії чи ні. Тому поставитись до підготовки документів потрібно більш ніж серйозно. У цій статті розглянемо найтиповіший випадок: короткотермінова туристична мультивіза (6 місяців – нагадую, що це мінімум, який дає британське посольство, що не може не радувати).

Отже, перший момент. На моє переконання, необхідно чітко розуміти логіку візового офіцера, який буде приймати рішення за вашою заявою. Варто також знати основні пункти, які залізно і недвозначно мають пояснювати і доводити ваші документи. Тож у чому саме хоче переконатись візовий офіцер, коли розглядає вашу заяву?

 • У вас є кошти як на власне перебування в країн (а вона недешева, як ви розумієте), так і на білети туди-назад;
 • Ви дійсно їдете з туристичною метою (а не працювати чи виходити заміж :)
 • Вам добре живеться в Україні, тож ви стовідсотково повернетесь назад (цей пункт називають ще зв’язком з Батьківщиною)

Тож що нам говорить про все це офіційне джерело? Ось сторінка Documents you must provide, з якої переходимо на The guidance to supporting documents і потрапляємо на довжелезний файл з усіма можливими і неможливими документами для подачі. Взагалі я б радила прочитати все повністю. Якщо ж розбиратися з усім цим немає часу чи бажання, пропоную спрощений варіант на основі власного досвіду. Ось що має бути у вашому файлику обов’язково:

 1. Закордонний паспорт (дійсний ще як мінімум 6 місяців, з мінімум двома чистими сторінками)
 2. Одна роздрукована анкета (дуже детально про її заповнення можна почитати ось тут)
 3. Плюс усі документи, які ви хочете надати для підтримання вашої заяви :)

Медична страховка не потрібна.

UK borderЩо стосується усіх тих додаткових документів, тут багато що залежить від кожного конкретного випадку. Пам’ятайте, що для візового офіцера Великобританії ви – жива людина, як це не дивно. Тому незрозумілий набір випадкових документів, які не складають цілісної картини про вас, можуть бути підставою для відмови – навіть якщо кожен з них окремо міг би бути корисним у різних ситуаціях. Якщо ваш пакет документів викликає питання, на які він же не дає однозначної відповіді (наприклад, звідки у безробітного студента декілька десятків тисяч на банківському рахунку) – це зайва причина думати, що тут щось не так і, можливо, ви нещирі чи надаєте фальшиві документи. А при такому розкладі в кращому випадку можна отримати відмову. Ваш пакет документів має бути передусім логічним. Наприклад, той самий безробітний студент цілком може мати батьків-спонсорів поїздки (звичайно ж, тут треба пояснити, звідки гроші у батьків – довідка з роботи, виписка з рахунку і т.д.).

Але перейдемо до конкретики. Ось декілька категорій, куди вміщено усі можливі документи, а також приклади, які саме документи можна надати в кожну з них.

1. Інформація про вас
(персональні відомості про вас, які загалом допомагають зрозуміти, хто ви і що ви. але нічого екстраординарного тут не потрібно – насправді все дуже прозаїчно)

 • Паспорт
 • Попередні паспорти (добре, якщо вже до цього отримували візи. якщо ж ні – не біда)
 • Сімейний статус (свідоцтво про одруження, розлучення та ін. якщо неодружені – нічого не треба)
 • Відомості про те, що ви робите зараз – навчаєтесь чи працюєте (для студентів – довідка з університету, для найманих працівників – з роботи, для підприємців – свідоцтво про держ.реєстрацію, а також контракти з роботодавцем, якщо такі)

2. Фінансові питання
(тут маєте показати, що у вас є кошти на поїздку, а також звідки вони у вас)

 • Довідка про поточний стан рахунку
 • Виписка про рух коштів на рахунку за останні декілька місяців
 • Для ФОП (приватних підприємців) – податкова декларація, яка свідчить про те, що ви активно працюєте і дійсно заробляєте зазначену в анкеті суму
 • Дохід з будь-яких інших джерел – головне, щоб його можна було логічно пояснити і зрозуміти

Створений за декілька тижнів до подачі рахунок – це дуже погано. Це виглядає, наче ви у когось взяли гроші на декілька тижнів. Я б так не ризикувала. Якщо ви отримуєте заробітну плату готівкою – поясніть це у cover letter під час заповнення анкети, попросіть роботодавця згадати про це у довідці з роботи, це значно кращий варіант.

writing3. Інформація про перебування у Великобританії
(навіщо ви їдете до Англії та що ви збираєтесь там робити)

 • Заповнена онлайн анкета – в ній купа питань з приводу цілей вашого візиту
 • План чи маршрут поїздки. сюди ж можна прикласти будь-які квитки на екскурсії/в театр/куди завгодно. Я такі документи не надавала, але якщо у вас є, то чому б не показати.
 • Інформація про друзів чи знайомих, яких ви хочете відвідати, а також лист-запрошення від них у вільній формі (якщо вони є).

І останній важливий момент. Кожен документ має бути перекладений англійською мовою. Але не спішіть бігти до перекладачів – усе це цілком може зробити будь-хто із ваших знайомих, навіть без диплому чи досвіду перекладача. Раніше без проблем проходили і переклади, зроблені самим заявником. На сьогодні ситуація трохи змінилась: дуже бажано, щоб перекладачем виступала третя особа, а не ви, щоб візовий офіцер міг сконтактувати з нею і уточнити правильність перекладу (зазвичай з перекладачем не контактують, але в правилах подачі є й така вимога). Ідеальний переклад не потребується, головне – щоб його можна було зрозуміти, а для цього вистачить і загальних знань з англійської та шаблонів перекладу цих документів з інтернету. На перекладі потрібно написати ім’я-прізвище перекладача, його контактні дані (телефон), підпис і фразу “Translation is accurate and correct” – і вуаля. Зовсім не так складно, як здається на перший погляд :)

Ось і все. Перелічених вище документів має вистачити з головою для безпроблемного отримання візи до Великобританії.

 

Інші статті візового циклу:

Важливо!

Будь ласка, усі питання загального характеру щодо отримання британської візи задавайте у коментарях до статті. На всі з них я даю відповідь. Це дуже зручно для мене і для читачів, оскільки питання часто повторюються, а таким чином люди одразу зможуть прочитати відповіді на них у коментарях.

UPD: На превеликий жаль хочу зазначити, що на сьогодні ситуація з отриманням англійської візи дуже і дуже плачевна. Британський уряд проводить достатньо жорстку імміграційну політику, і ставлення до українців як потенційних нелегалів – м’яко кажучи, не надто лояльне. З документами, які не викликали жодних питань ще півроку-рік тому, на сьогодні нерідко ставлять відмови (іноді з не зовсім адекватними причинами). Тому пам’ятайте, що подаєтесь на британську візу ви на свій власний страх і ризик. Можу спробувати допомогти з порадами – велкам до коментарів, але ніяких гарантій на отримання британської візи на сьогодні немає.