0Ось ми і підійшли до етапу заповнення онлайн анкети на візу до Великобританії. Сподіваюсь, на цей момент ви вже маєте чітке бачення того, коли та навіщо ви їдете і які документи збираєтесь подавати для підтримання вашої заявки. Якщо ще ні – дуже раджу прочитати статті з покроковою інструкцією до отримання англійської візи та повним списком необхідних документів для подачі. А зараз поговоримо про не менш страшну річ – заповнення онлайн анкети. Вже дуже скоро – до кінця цієї статті – ви зрозумієте, що це зовсім не так складно, як здавалось :)

Отже, починаємо з реєстрації на сайті Visa4UK. Виглядає цей сайт приблизно ось так:
1
Клікаємо Register an Account і переходимо на сторінку реєстрації. Тут все достатньо інтуїтивно просто. Єдине застереження: раджу обирати як Help Language англійську. Хоч там і є російська, але допоміжний переклад російською часто неадекватний і може вас заплутати.
У полі Primary Phone Number плюсик поставити неможливо, тож пишемо у форматі 38**********.
Пароль має бути не менше 8 знаків, містити щонайменше одну велику літеру, одну маленьку і одну цифру.
Загалом кінець кінцем у вас має вийти щось таке:

2

 

3

 

4

 

Ось і все. Клікаємо Register. На пошту має прийти підтвердження з лінком, за яким треба пройти. Заходимо на сайт і переходимо у вкладку Apply For Myself. Далі вам пропонується декілька корисних посилань з порадами щодо документів та тип візи. Раджу передивитись їх всі – а раптом щось забули. Далі – Continue.

Створюємо візову анкету

Загалом більшість полів має бути проставлена автоматично – на основі інформації, яку ви надали при реєстрації. Додаються лише такі рядки:

Passport Number. Номер вашого закордонного паспорту
Date of Intended Travel. Дата запланованої поїздки. тут можна вибрати лише одну дату, а не часовий період, тож очевидно, виставляйте дату приїзду до Англії.

5

 

Далі вам запропонують обрати тип візи. Для короткотермінової туристичної мультивізи потрібно обрати таке:

Reason for Visit.     Visit
Visa Type.                 General Visitor
Visa Sub Type.        (General) Single, double and multiple, valid up to 6 months.

Для підтвердження правильності обраного типу візи потрібно відповісти на декілька Visa Confirmation Questions.

Do you intend to work in the UK? Чи збираєтесь ви працювати у СК (Сполученому Королівстві)?
Is the main purpose of your trip to visit/stay with a close family relative who is settled in the UK? Головною метою вашої поїздки є візит близького родича, який проживає у СК?
Do you intend to study in the UK? Чи збираєтесь ви навчатися у СК?

На всі питання відповіддю має бути “No”.

6

 

Натискаємо кнопку Create Application – і опиняємось на ось цій сторінці.

7

 

Тут відображатимуться усі ваші створені заявки на заповнення візової анкети. Справа бачимо усі етапи створення і заповнення онлайн анкети, які поступово по ходу вашого просування будуть ставати зелененькими. Наразі клікаємо на Go To Application – і потрапляємо власне на онлайн анкету з усіма питаннями, які необхідно заповнити.

Онлайн анкета складається з семи тематичних частин – чорні колонки зліва. По мірі заповнення кожної з частин вони також ставатимуть зеленими. Під ними є кнопки Save, Save&Quit. Тож у будь-який момент введені дані можна зберегти, навіть якщо ви не до кінця заповнили усю частину. Кнопка Confirm Application спрацює лише тоді, коли заповненими будуть усі обов’язкові поля.

Отже, починаємо.

Passport / Travel Document

Family Name / Surname. Прізвище.
Пишемо точно так, як написано у вашому закордонному паспорті.

Given Name(s) / Forename(s). Ім’я.
Так само, точно копіюємо написання з закордонного паспорту.

Date of Birth. Дата народження.
Клікайте на календарик та обирайте власну дату народження.

Place of Birth. Місце народження.
Місто та країна народження.

Gender. Стать.
Чоловіча/жіноча/не визначилися. Ця британська толерантність.. :)

Nationality. Громадянство.
Обираємо зі списку Ukraine – або країну, громадянином якої ви є. Не плутайте з національністю – тобто якщо ви відчуваєте себе приналежним до нації загубленої Атлантиди, а паспорт український – то обирати тут потрібно саме Ukraine. Якщо маєте декілька громадянств, обирайте те, на підставі якого ви збираєтесь подаватись на візу.

Do you currently hold, or have you ever held, any other nationality or nationalities? Чи є ви (або чи були колись) громадянином будь-якої іншої держави?
Якщо так, то для потрібно буде вказати, якої саме країни.


8

 

Current Passport or Travel Document Number. Номер дійсного закордонного паспорта.

Place of Issue. Місце видачі.
Тут пишемо країну, яка видала вам закордонний паспорт

Issuing Authority. Орган, що видав паспорт. Тут має бути чотири цифри, які позначають органі видачі – вони зазначені на першій сторінці вашого закордонного паспорта.

Date of Issue. Дата видачі.

Date of Expiry. Дата закінчення строку дії.
Знову ж таки, цю інформацію можна знайти на першій сторінці закордонного паспорта.

Current Location. Місце перебування.
У якій країні ви наразі перебуваєте і звідки збираєтесь подаватись на англійську візу

Are you a national of the country in which you are applying? Чи ви є громадянином держави, звідки ви подаєтесь на візу?
Якщо ви громадянин України та подаєтесь в Україні, то відповідь на це питання – Yes.

Is this your first passport? Це ваш перший закордонний паспорт?
Якщо ні, то потрібно буде вписати інформацію про ваші попередні паспорти.

9

 

Travel Information

Are you travelling with anyone? Чи ви подорожуєте з кимось?
Якщо так, то потрібно буде вказати інформацію про цю особу, включно з датою народження, громадянством та чи є у цієї людини віза.

Date of planned arrival in the UK. Дата запланованого прибуття до Великобританії.
Цю інформацію ви вказували при створенні анкети, тому тут має бути автозаповнення.

How long do you intend to stay in the UK? Як довго ви плануєте залишатись у СК?
Тут вкажіть кількість днів вашої поїздки

What is the main address and contact details of where you will be staying whilst in the UK? За якою адресою ви житимете у Великобританії?
Якщо збираєтесь подорожувати по країні, вказуйте головну адресу – там, де ви проведете більшу частину часу або адресу хостелу в Лондоні. Тут важливий момент. UK Postcode – за самим індексом в Англії можна знайти безпосередню адресу. Тож вам потрібно лише написати індекс та вибрати з можливих варіантів адресу вашого хостелу/готелю/будинку друга. Сам індекс обов’язково вказується у контактних даних будь-якого хостелу. Primary contact no – номер телефону хостелу. Усі інші поля є необов’язковими.

10

 

Personal Details

What is your permanent residential address and contact details? Місце вашого постійного проживання та контактні дані.
Варто вказувати адресу, де ви проживаєте фактично – навіть якщо вона відрізняється від місця прописки.

How long have you lived at this address? Як довго ви живете за цією адресою?
Це не принципово, можна вказати приблизний час – скільки років, місяців.

Are your preferred contact details different from the contact details already provided above? Чи ви хочете, щоб з вами зв’язалися за іншими контактними даними?
Якщо так, їх потрібно буде зазначити.

11

Travel History

Have you been issued any visa for the UK, UK Overseas Territories or Commonwealth Country in the last 10 years? Чи ви отримували візу до Великобританії за останні 10 років?
Якщо так, то потрібно буде вказати інформацію щодо цієї візи – тип візи, дата видачі, орган, що видав.

Have you ever travelled to the UK in the last 10 years? Чи ви подорожували до Великобританії за останні 10 років?
Аналогічно, необхідно написати деталі цих поїздок.

Have you made an application to the Home Office to remain in the UK in the last 10 years? Чи ви подавали заявку до Міністерства Внутрішніх справ, щоб залишитись у СК, за останні 10 років?

Have you been refused entry to the UK in the last 10 years (for example at a UK airport or seaport)? Чи вам відмовляли у в’їзді на територію Великобританії за останні 10 років?

Have you been refused a visa for any country including the UK in the last 10 years? Чи вам відмовляли у будь-якій візі, включаючи Великобританію, за останні 10 років?
Якщо так – то краще пишіть правду. Попередні відмови у візі самі по собі не можуть стати підставою для чергової відмови, а брехня у вашій заявці – це підстава не тільки для відмови, але і для заборони в’їзду на n-ну кількість років.

Have you been deported, removed or otherwise required to leave any country including the UK in the last 10 years? Чи вас депортували з якоїсь країни, включаючи Великобританію, за останні 10 років?

Have you ever voluntarily elected to depart the UK? Чи ви колись добровільно покидали Великобританію?
Важливо: це питання стосується ситуації, коли людина залишилась у країні після закінчення строку дії візи – тобто, нелегально, – а потім передумала і добровільно вирішила виїхати з СК. Якщо ж з вами ніколи такого не траплялось, а виїжджали з країни ви у законний спосіб до закінчення строку дії візи, то правильною відповіддю на це питання буде NO.

12

 

Are you, or have you been subject to, an exclusion order from the UK? Чи колись приймалося рішення про позбавляли вас певних прав у СК?

Have you ever travelled outside your country of residence, excluding the UK, in the last 10 years? Чи виїжджали ви за межі своєї країни перебування, не рахуючи СК, за останні 10 років?
Якщо так, – вкажіть інформацію про ці подорожі.

Do you have a UK National Insurance Number? Чи маєте ви страховий поліс Великобританії?

Do you have any criminal convictions in any country (including spent/unspent convictions and traffic offences)? Чи є у вас судимість у будь-якій країні (включаючи погашену/непогашену та порушення правил дорожнього руху)?

Have you ever been charged in any country with a criminal offence for which you have not yet been tried in the court (including traffic offences)? Вас колись обвинувачували у вчиненні кримінального злочину, навіть якщо справа не доходила до суду (включаючи порушення правил дорожнього руху)?

13

Have you ever been involved in, supported or encouraged terrorist activities in any country? Have you ever been a member of, or given support to, an organisation that has been connected with terrorism? Ви колись були залучені або підтримували терористичну діяльність у будь-якій країні? Чи були ви учасником або давали підтримку організаціям, які мали відношення до терористичної діяльності?

Have you ever, by any means or medium, expressed views that justify or glorify terrorist violence, or that may encourage others to commit acts of terrorism or other serious criminal acts? Ви коли-небудь, неважливо якими методами й засобами, заохочували або виправдовували тероризм, насильство чи інші дії, подібні до терористичних актів або ж інші тяжкі злочини?

In times of either peace or war have you ever been involved in, or suspected of involvement in, war crimes, crimes against humanity or genocide? У часи миру або війни, ви брали якусь участь або були причетні до воєнних злочинів, злочинів проти людяності чи геноциду?

Have you engaged in any other activities that might indicate that you may not be admitted to the UK? Ви були залучені в якусь іншу діяльність, що може означати, що ви не добропорядний громадянин?

If we need to interview you, what language would you like to use in the interview? Якщо виникне потреба у співбесіді, якою мовою Ви бажаєте її пройти?

Думаю, не варто ще раз наголошувати, що відповіді на останні питання мають бути NO ;)

14

Spouse / Partner

What is your marital status? Ваш сімейний статус

Father

Nationality. Громадянство батька

Family name / Surname. Прізвище

Given name(s) / Forename(s). Ім’я

Date of birth. Дата народження

Place of birth. Місце народження

1

Mother

Nationality. Громадянство матері

Family name / Surname. Прізвище

Given name(s) / Forename(s). Ім’я

Date of birth. Дата народження

Place of birth. Місце народження

Dependent Children

Do you have any dependent children? Чи маєте ви дітей на утриманні?
Тут при відповіді “Yes” відкривається дооовга анкета з питаннями щодо кожної дитини, яку ви утримуєте.

Non Dependent Children

Are any other children travelling with you? Чи подорожують з вами якісь інші діти?
Тобто діти, яких ви не утримуєте. Це питання здебільшого стосуєтсья екскурсій з вчителями, які подорожують з групою з дітей.

2

Employment
Підходимо до найцікавішої частини :)
На жаль, саме вона викликає найбільше проблем.

Have you ever worked for any organisation (state or non-state) listed below?
Armed Forces (including National Service)
Government (Central or Local)
Judiciary
Media
Public or Civil Administration
Security (including police and private security companies)? Чи ви колись працювали на організації, перераховані нижче? 

What is your current working status? Ваш поточний “робочий статус”
Варіантів тут багато, обирайте той, що підходить вам. У цьому прикладі розбираємо ситуацію безробітної студентки, спонсором якої виступає батько. Цей варіант також краще обрати, якщо ви, наприклад, студент і підпрацьовуєте фрілансом – а значить, не маєте змоги підтвердити своє місце роботи та зарплатню.

Name of Institution you are studying at. Назва навчального закладу, в якому ви навчаєтесь.

Name of course you are studying. Назва вашої спеціальності.
Якщо є складнощі з англійським варіантом – дуже не переймайтесь, точний переклад не є принциповим.

Income and Expenditure

Do you have savings, properties or other income, for example from stocks and shares? Чи маєте ви заощадження, нерухомість або інший дохід?
На це питання потрібно також відповісти “Так”, якщо вас забезпечують батьки. Тоді обираємо варіант “Other sources including friends or family” та вказуємо щомісячну суму у фунтах. “Правильної” і “неправильної” відповіді тут немає, пишіть правду – скільки вам дають на місяць (скільки витрачаєте на місяць). З фрілансом та сама історія – пишіть, що вас утримують батьки, бо інакше вийде, що живете ви ні на що. 

3

How much do you spend each month on living costs? Скільки ви витрачаєте щомісячно?
Ця сума має бути приблизно рівною вашій зарплатні+щомісячні отримання від батьків. Якщо вказуєте лише батьків, то очевидно, суми у цьому та попередньому питанні мають бути однаковими.

How much of your total monthly income is given to your family members and other dependants? Скільки вашого щомісячного доходу ви витрачаєте на членів сім’ї чи інших “іждівєнців”?
Якщо ніскільки, пишіть нуль.

What is the cost to you personally of your trip in GBP(£)? Якою є вартість цієї поїздки для вас особисто?
Тут пишіть загальну суму поїздки (квитки на літак + вартість проживання + скільки збираєтесь витратити під час поїздки)

The total amount of money you have for this trip Скільки коштів ви особисто маєте для цієї поїздки?
Якщо ніскільки, пишіть нуль.

4

The cost of the aeroplane, boat or train tickets Вартість квитків на літак, човен чи потяг
Тобто того виду транспорту, яким будете добиратись до СК. Зручно, коли вже є викуплені квитки (наприклад, лоукост WizzAir), в іншому випадку вказуйте приблизну суму.

The cost of your accommodation Вартість проживання
Тобто готелю чи хостелу. Оскільки ви прикладаєте бронь, то там має бути вказана вартість проживання за увесь час – її і пишемо.

The cost of your living expenses Скільки ви збираєтесь витратити під час поїздки до СК?
Тобто це – увесь бюджет вашої поїздки, не враховуючи ціну квитків та проживання у хостелі.

Is someone other than you paying for all or a part of your trip? Чи хтось, окрім вас, оплачує частину чи всю суму вашої поїздки?
Як бачите, при відповіді “Так” потрібно вказати, ким вам приходиться спонсор. Також є питання про те, чому спонсор оплачує вашу поїздку – якщо це близький родич, відповідь на це питання не є принциповою. Відповідно, обов’язково потрібно докласти спонсорський лист у довільній формі – хто, чому і скільки дає вам на поїздку, з підписом і усіма фінансовими документами спонсора

What is the total amount in GBP(£)? Якою є загальна сума, яку вам дає спонсор на поїздку?
Ця сума має бути не меншою, ніж загальна вартість подорожі, яку ви розрахували (квитки на літак + вартість проживання + скільки збираєтесь витратити під час самої поїздки)

5Family and Friends

Please enter details of what you plan to do whilst in the UK. Що ви збираєтесь робити під час своєї подорожі до СК.
Чим детальніше, тим краще. Але загалом вистачить і загальних фраз про sightseeing

Do you have any friends or family in the UK? Чи маєте ви друзів або родичів у СК?
Майте на увазі, що при відповіді “Так” вам потрібно буде заповнити дуже детальну інформацію щодо цих людей. 

6

 

Medical Treatment

Have you ever received medical treatment in the UK? Чи ви колись лікувались у Великобританії?
Навіть не питайте, навіщо їм така інформація :D

7

 

Additional Information

Is there any other information you wish to be considered as part of your application? Чи є якась інша інформація, яку варто прийняти до уваги щодо вашої візової заяви?
Це – ваш останній шанс щось пояснити чи розтлумачити візовому офіцеру. Все, що вам може здатися недостатньо зрозумілим чи переконливим щодо ваших документів, варто розписати тут. Пам’ятаю, що під час подачі на свою першу англійську візу я так переживала, що вирішила вказати у цьому розділі, що поїхати до Великобританії було моєю давньою мрією, і ось мої батьки зробили мені такий подарунок на день народження :D
Не знаю, чи допомогло це якось, але точно не завадило :)

Отже, це і все. Далі підтверджуємо анкету, обираємо дату подачі до візового центру, оплачуємо вартість, роздруковуємо анкету і отримуємо візу. Щиро бажаю вам успіхів у цьому – як бачите, навіть прості смертні можуть її отримати без особливих проблем.

 

Інші статті візового циклу:

Важливо!

Будь ласка, усі питання загального характеру щодо отримання британської візи задавайте у коментарях до статті. На всі з них я даю відповідь. Це зручно для мене і для читачів, оскільки питання часто повторюються, а таким чином люди одразу зможуть прочитати відповіді на них у коментарях.

UPD: На превеликий жаль хочу зазначити, що на сьогодні ситуація з отриманням англійської візи дуже і дуже плачевна. Британський уряд проводить достатньо жорстку імміграційну політику, і ставлення до українців як потенційних нелегалів – м’яко кажучи, не надто лояльне. З документами, які не викликали жодних питань ще півроку-рік тому, на сьогодні нерідко ставлять відмови (іноді з не зовсім адекватними причинами). Тому пам’ятайте, що подаєтесь на британську візу ви на свій власний страх і ризик. Можу спробувати допомогти з порадами – велкам до коментарів, але ніяких гарантій на отримання британської візи на сьогодні немає.