my_visa_

Чомусь дуже часто мрії про подорожі розбиваються через банальний страх перед візовими проблемами. І Великобританії це стосується в першу чергу. Кажуть, що це дуже страшна віза, яку не дають простим смертним, тож не варто і пробувати. Утім, як показує досвід, позитивний результат може одержати навіть безробітна незаміжня студентка :) Оскільки я вже другий раз успішно пройшла цей надзвичайно приємний процес (і це не іронія!), то маю, чим поділитись. Впевнена, що ця інформація допоможе вам отримати візу до Великобританії.

Перше, що хочеться сказати – англійці такі англійці :D І особливо в тому, як вони організовують процес отримання візи для іноземців. Все має бути чітко, логічно і зрозуміло. Іноді аж настільки зрозуміло, що у цій скрупульозності легко заплутатись. Отже, для подачі на візу вам знадобиться аж три (!) сайти, кожен з яких виконує певну функцію. але все по порядку.

1. Документи

Це – ключовий момент у подачі на візу, особливо англійську. До того, як почати збирати якісь оригінали-копії, потрібно перелопатити немало матеріалу, щоб зрозуміти, які саме доки ви можете надати, а також тверезо оцінити свої шанси на позитивний результат. Тут у нагоді вам стане офіційний сайт англійського уряду, а саме – розділ про візи та імміграцію. Як бачите, англійці мають величезну кількість різних типів віз, але не плутайтесь: для поїздки з туристичною метою вам потрібно обрати пункт Tourist and short stay visas -> Standard Visitor visa. Не потрапте випадково на сторінку Student Visitor visa – це візи для тих, хто їде навчатися на короткострокові курси до Великобританії, а не для туристів-студентів.

ВАЖЛИВО! Тип Standard Visitor Visa – новий, його ввели під час оновлення імміграційних правил у квітні 2015 р. Разом з тим, онлайн анкета не змінилась, тож при заповненні анкети на туристичну візу обираємо тип General Visitor (або інший, замінений новим типом, відповідно до вашої ситуації).

Власне, на сторінці Standard Visitor visa ви можете знайти всю базову інформацію щодо візи. Утім, цього буває недостатньо, щоб повністю розібратися в усіх нюансах, особливо стосовно необхідних документів. Оскільки це дуже об’ємний матеріал, детальному розбору потрібних документів присвячена окрема стаття.

uk visa2. Заповнення онлайн анкети

Анкета для подачі на англійську візу – наступний принциповий момент. Від її правильного і коректного заповнення не в останню чергу залежить, чи отримаєте ви візу. Для її створення потрібно зареєструватися на ще одному сайті – Visa4UK. процедура реєстрації стандартна – ну, можливо, потребує більше інформації, ніж звичайна. Після реєстрації та її підтвердження заходимо на сайт, клікаємо Apply For Myself. Далі система пропонує вам прочитати важливу інформацію щодо документів, тип віз і т.д. Не полінуйтеся перейти за лінками – можливо, знайдете важливу інформацію, яку раніше випустили чи не побачили. Далі – Continue – і вам пропонується створити заяву. Майте на увазі, що на цьому етапі у вас спитають дату запланованої поїздки. Саме тому я раджу ще до створення онлайн анкети зайнятися плануванням та збором документів – адже під час заповнення багатьох пунктів самої анкети буде потрібно точно знати, які саме ви документи подаєте. Інформація в анкеті має чітко відповідати пакету документів.

Взагалі, з першого погляду анкета видається страшною і незрозумілою. Купа пунктів і питань, не завжди ясні формулювання (до речі, раджу під час реєстрації на сайті НЕ обирати російську мову як допоміжну – російський переклад часто зовсім неадекватний і може вас просто заплутати, краще обирайте англійську). Утім, на щастя, досвід попередників і тут може допомогти, тож ще одна стаття присвячена заповненню анкети – тут розглядаємо кожен окремий пункт.

3. Призначення дати подачі

Цю дію вам запропонують зробити одразу після заповнення онлайн анкети. Візовий центр працює з 8:30 до 15:00, тож матимете можливість обрати найзручніший для вас час. Зазвичай проблеми з датами не виникає – часто вільним для подачі є навіть наступний день. Звісно ж, це стосується випадку, коли всі документи підготовлені і на руках. Якщо ж ви все ще чекаєте на якийсь папірець чи його переклад, адекватно оцінюйте необхідний для цього час і обирайте відповідну дату.

4. Оплата візової заяви

Оплати заяви здійснюється виключно онлайн – тож готуйте для цього картку. Вартість подачі на сьогодні – 142$ або 84£. Нагадую, що оплачуєте ви саму подачу заявки, а не візу. Сплата цих зборів не гарантує отримання візи, у разі відмови гроші не повертаються. Разом з тим, не варто надто через це хвилюватись, адже у ваших силах зробити все так, щоб точно отримати омріяну візу до Великобританії.

5. Друк онлайн анкети та запрошення

Це маленька деталь, але дуже важлива – без цих роздруківок вас або не впустять до візового центру, або не приймуть документи, тож не забудьте це зробити! Запрошення зазвичай приходить на вашу електронну пошту, тож потрібно просто скопіювати текст листа-запрошення і роздрукувати його з Microsoft Office Word.

сайт Teleperformance

сайт Teleperformance

6. Реєстрація на сайті Teleperformance

Сайт Teleperformance – або сайт телепузиків, як його ніжно називають досвідчені – відповідає за налагоджену процедуру подачі та отримання англійської візи. Завдяки йому ви зможете слідкувати за поточним статусом вашої заявки, що дуже заспокоює – особливо, коли подаєтесь вперше. Реєстрація тут теж дуже проста. Крім стандартної інформації потрібно також надати номер GWF – його ви можете знайти на власній онлайн – чи то вже роздрукованій – анкеті. Реєструватися на сайті потрібно обов’язково, якщо ви не хочете зайвих нервів та затримок при подачі у візовому центрі.

7. Візовий центр

Наступний крок – безпосередня подача документів у візовий центр Великобританії. Нещодавно він переїхав, нова адреса центру – вул. Глибочицька, 4. Знаходиться він у 10 хвилинах від метро Лук’янівська, хоча якщо ви не знаєте цього району, то краще виходьте добре заздалегідь, щоб спокійно його знайти. Взагалі, це мій улюблений момент процесу подачі. Цей візовий центр – наче маленький острівець англійськості у центрі Києва. Не буду довго описувати, зайдете всередину – і самі це відчуєте.

Ніяких питань чи співбесід не буде (у старому візовому центрі біля Майдану могли поставити декілька питань, але за новою адресою доки приймають працівники Teleperformance). Привітні дівчата візьмуть ваші документи, а також біометричні дані – відбитки пальців та фотографія на місці. Тож постарайтесь випадково не порізатись перед подачею – ваші пальці вам знадобляться.

8. Чекаємо на рішення та отримуємо паспорт

Далі залишається лише чекати та гарячково перевіряти свій профіль на сайті Teleperformance. Утім, віза зазвичай приходить за 10-15 робочих днів, тож понервувати ви навіть і не встигнете. Про зміни поточного стану заявки повідомляють листом на вашу електронну пошту (заявка доїхала до візового офіцера; рішення прийнято; можете забирати паспорт).

Ось і все – як бачите, нічого екстраординарного чи надто складного :)

 

Інші статті візового циклу:

Важливо!

Будь ласка, усі питання загального характеру щодо отримання британської візи задавайте у коментарях до статті. На всі з них я даю відповідь. Це дуже зручно для мене і для читачів, оскільки питання часто повторюються, а таким чином люди одразу зможуть прочитати відповіді на них у коментарях.

UPD: На превеликий жаль хочу зазначити, що на сьогодні ситуація з отриманням англійської візи дуже і дуже плачевна. Британський уряд проводить достатньо жорстку імміграційну політику, і ставлення до українців як потенційних нелегалів – м’яко кажучи, не надто лояльне. З документами, які не викликали жодних питань ще півроку-рік тому, на сьогодні нерідко ставлять відмови (іноді з не зовсім адекватними причинами). Тому пам’ятайте, що подаєтесь на британську візу ви на свій власний страх і ризик. Можу спробувати допомогти з порадами – велкам до коментарів, але ніяких гарантій на отримання британської візи на сьогодні немає.