bookдумаю, мало хто сумнівається, що читання є неабияк корисним при вивченні іноземної мови. навіть знавці мов з прямо протилежними методами і підходами визнають важливість читання на різних етапах навчального процесу. утім, загальна тенденція показує, що все менше людей читають, а навіть ті, хто все ще читають, присвячують цьому заняттю все менше часу. тому сьогодні (поки що) залишимо глобальну тему нечитання у сучасному світі і не будемо битись головою об стінку, намагаючись придумати чарівне рішення цієї проблеми. поговоримо краще про те, як трохи обдурити власний мозок і таки привчити себе до читання іноземною.

чесно кажучи, моєю щирою порадою у цьому випадку було б полюбити читати взагалі. а далі все піде напрочуд просто: як тільки ви почнете отримувати задоволення від книжки українською, потрібно лише знайти англомовних письменників, які вам ну дуже подобаються і близькі. далі вольовим рішенням відкидаємо будь-які переклади і беремося до оригіналів їхніх творів. на щастя, з цим проблем сьогодні не виникає взагалі. майже будь-який твір можна знайти у мережі, а якщо хочеться мати справжню книгу, а у книжкових крамницях вашого міста її немає – замовте на Amazon або будь-якому іншому подібному сервісі. і повірте, оригінал дійсно завжди кращий за переклад. це не пуста фраза, якою вчителі іноземних мов заманюють учнів щось прочитати, це об’єктивна реальність. як чергове підтвердження, буквально нещодавно читала цікавезну статтю про російський переклад Д.Г. Лоуренса – обережно, нецензурна лексика – у Лоуренса ;). тому якщо ви вже любите читати або якщо маєте хоч якусь надію полюбити це діло у найближчому майбутньому, це буде найкращим рішенням.

якщо ж це не варіант або якщо навіть при любові до читання знайти час для нього буває непросто, то вам стануть у нагоді певні обхідні шляхи.

reading

1. читайте статті на англомовних ресурсах

хто сказав, що читати обов’язково великі книжки? або книжки взагалі? починати з маленьких форм – це чудова ідея. а що може бути меншим за статтю чи публікацію? подібні ресурси намагаються зробити свої записи якомога більш цікавими та розважальними, що є чудовим бонусом для тих, кому складно змусити себе читати. крім того, вони роблять усе можливе, щоб відвідувачі залишалися на сайті якнайдовше. вони пропонують схожі публікації та найпопулярніші записи – тож дайте їм себе захопити, не опирайтесь бажанню клікнути на наступний інтригуючий заголовок. ви і не помітите, як проведете цілу годину читаючи.

2. концентруйтесь на тому, що вас насправді цікавить

ця порада перегукується з попередньою. тут я знову пропоную вам дати собі волю і відпустити себе у вільне плавання у мережі. але – і це важливо! – виключно англійською. впевнена, що у вас є немало інтересів, яким ви готові присвячувати кожну вільну хвилинку. або просто актуальні теми, про які ви хотіли б дізнатись більше. скажімо, ви з нетерпінням чекаєте на вихід нового сезону Шерлока від BBC, і все одно б перечитали купу статей на цю тему – припущення, здогадки, інтерв’ю та фотки зі зйомок. то чому б не зробити усе це англійською? вже не кажучи про те, що і матеріалів у такому випадку буде значно більше.

3. отримайте у подарунок книгу англійською

організувати це дуже легко: попросіть близьку людину на найближче свято подарувати вам книгу іноземною мовою. поясніть, що ви вчите англійську і будете щасливі одержати щось подібне як презент. важливо, щоб це була саме близька людина – адже така книга буде обов’язково асоціюватись з нею. крім того, це також чудовий психологічний хід – ви ж не можете просто так закинути подарунок від людини, що має для вас велике значення. не забудьте після прочитання поділитись з нею своїми емоціями і враженням – і вона з радістю буде дарувати вам ще більше книжок англійською, а їх багато не буває ;)

спробуйте втілити у власному житті ці поради – і поділіться у коментарях своїми успіхами :)