оксфорддо Оксфорда я потрапила у дуже типовий спосіб, який часто використовують мандрівники: це була одноденна поїздка з Лондона. автобуси у цьому напрямку з Victoria Coach Station відправляються ледь не кожні 30 хвилин, а якщо купити квиток наперед (десь за два тижні до запланованої подорожі), то він обійдеться вам дешевше, ніж одна поїздка на лондонському метро. один день на дослідження міста – це не так вже і багато, тим більше у випадку важливих історичних місцин. але цього цілком достатньо, щоб скласти своє суб’єктивне (нехай навіть трохи поверхневе) враження про нього, відчути атмосферу та зрозуміти, твоє це місто чи не зовсім.

місто-університет. чи багато у цьому визначенні життя та суті? безперечно, Оксфордський університет мав неабиякий вплив як на образ міста, так і на його внутрішнє існування. але прирівнювати місто до інституції? урбаністичний простір може запропонувати набагато більше, а надто, якщо цей простір пройшов крізь дванадцять століть та бачив становлення і розвиток цілої низки блискучих митців і науковців у найрізноманітніших галузях. саме цим, на мою думку, Оксфорд-університет визначив Оксфорд-місто. до речі, важливо згадати, що сам університет не є централізованим. він представляє собою об’єднання численних коледжів, кожен з яких має певну автономію та несе відповідальність за власну діяльність. таку організацію називають “федерацією” автономних коледжів (щось подібне намагаються створити наразі у Сімферополі, називатиметься це КФУ – Кримський Федеральний Університет, і об’єднуватиме усі сімферопольські університети та інститути в один навчальний заклад. варто зазначити, що такі штучні дії не завжди призводять до позитивного результату та зовсім рідко користуються підтримкою населення). але повернемось до міста Оксфорда. сказати, що воно мені не сподобалось було б неправдою. разом з тим, мала чітке відчуття, що воно “не моє”, і що жити я б тут не хотіла.

оксфорд

оксфорд

атмосфера Оксфорда однозначно цікава, він стовідсотково вартий того, щоб виділити на нього один день з подорожі Великобританією. я провела цей день наодинці з містом, чому дуже рада. такі самотні прогулянки дозволяють за людьми побачити саме місто, яке часто буває не менш цікавим за своїх жителів.

оксфорд

оксфорд

що вражає в Оксфорді – так це славнозвісне поєднання відбитку історії та молодості. перше, на що звертаєш увагу – засилля замків, соборів, палаців та просто гарних старовинних будівель. їх так багато, і на кожному кроці, що в якийсь момент починаєш відчувати себе трохи некомфортно, наче потрапив до чужої епохи.

оксфорд замок

оксфорд собор

оксфорд парк

і саме в той момент, коли у голові виникає питання “як тут живе стільки молоді?”, важливо побачити на нього відповідь. помітити молодих людей, які з таким задоволенням гуляють цими вулицями, чудово проводять час у парках, а головне, явно відчувають себе тут “своїми”, наче вони у правильному місці, – і це починаєш відчувати і ти.

DSC06766

DSC06765