World Languagesпочну з очевидного: світ змінюється. темп прискорюється, планета обертається все швидше, а головне – невідворотньо міняється життя звичайних людей. і якщо глобальні наслідки цього передбачити неможливо, то схоплювати нові можливості та використовувати їх на повну – цілком реально. і в найпершу чергу це стосується саме вивчення іноземних мов. на сьогодні притримуватись старих способів вивчення мов (зокрема, англійської) – значить суттєво обмежувати себе. на цьому завершую ліричний відступ та переходжу до конкретики – а саме, як вивчити англійську онлайн.

переваги онлайн вивчення англійської неможливо переоцінити. тут тобі й інтерактив, і можливість дистанційного навчання, і практика розмовного мовлення, і жива сучасна мова замість застарілих підручників. окремо можна виділити спеціалізовані ресурси, які мають на меті навчити якнайбільшу кількість людей англійській, на них ви знайдете все, починаючи від зручного викладу граматики до захоплюючих вправ і флеш-іграшок на запам’ятовування нової лексики, і все це на основі серіалів, фільмів, музики та книжок англійською. отже, що ж такого може запропонувати всесвітня мережа для ефективнішого вивчення англійської мови?

1. ігрові сайти для вивчення мов

напевно, найкращий спосіб почати опановувати англійську та чудовий варіант для тих, кому завжди не вистачає мотивації продовжувати. ці сайти створені для того, щоб підтримати ваше бажання та не дати вам кинути англійську. цьому сприяє все: приємний дизайн, бонуси за кожне досягнення, веселі онлайн ігри та квести, ніштячки за щоденні заняття та багато-багато іншого. вони виконують свою основну функцію – захоплюють настільки, що ви забуваєте про час, та роблять процес вивчення англійської нереально веселим. прикладів маса – серед найрозкрученіших LinguaLeo та Duolingo. просто заходьте, реєструйтесь і дайте їм захопити себе :)

online learning2. англійська від British Council та BBC

ці два гіганти теж нікого не лишають байдужими. вони щиро сприяють поширенню англійської в усьому світі, і це в них непогано виходить. вони створили окремі розділи на своїх сайтах з купою матеріалів – на покращення навичок слухання, читання, вивчення нових слів і граматики. тож заходьте на LearnEnglish від British Council та на BBC Learning English – ви будете вражені якістю та кількістю інформації. вони також пропонують інтерактивні та візуалізовані вправи, що неабияк покращує процес та робить його нереально цікавим.

3. українські сайти, присвячені англійській

не можу не розказати і про чудові українські ресурси – їхні творці проробили величезну роботу зі збору матеріалів, дуже просто розклали по поличках граматичні правила та дали величезний простір для покращення вашої англійської. наприклад, сайт Liuro – доступно, весело і з візуалізацією, граматичні правила, ідіоми та вправи на закріплення вивченого. користайте та підтримуйте українське :)

4. словники-перекладачі-тезауруси

звісно ж, нікуди без словників – основного допоміжного інструменту для поповнення лексичного запасу. на щастя, гортати товстенні паперові словники вже не потрібно, адже маємо електронні аналоги. для швидкого і зручного пошуку – Lingvo.ua. тут же знайдете аудіо вимовляння слів англійською та найбільш вживані стійкі словосполучення. для дуже вузько-спеціалізованої лексики використовую Multitran – особливо рятує при перекладі професійних текстів – юристів, економістів і т.д. ну і наостанок – словники синонімів та стійких сполучень слів англійською для справжніх мовних geeks: Thesaurus.com (введіть у верхній рядок слово та отримайте вичерпний список синонімів) і Oxford Collocation Dictionary.

online learning or education conceptsусе це – лише невеличка частина усього того багатства, яке ви можете знайти в інтернеті. на жаль, в одну чи навіть декілька статей умістити всю наявну інформацію та ресурси неможливо при усьому бажанні. значно легше це робити у форматі декількатижневої роботи, саме з цією метою і було створено курс Independent English, навчити інших незамінному вмінню – вчити англійську самостійно і в рази ефективніше, ніж з викладачем. курс вже пройшли декілька десятків людей – відгуки ви можете почитати на сторінці курсу, там же можна зареєструватись і стати учасником наступного запуску. починаємо вже зовсім скоро – перша організаційна зустріч відбудеться у неділю 3-го травня.

і на завершення дам ще одну пораду щодо використання онлайн ресурсів для вивчення англійської: не залишайте їх у закладках свого браузера, так вони нічим вам не допоможуть, чесне слово. краще поставте щоденне нагадування на вечір – і проводьте годинку-дві вільного часу на цих сайтах. навіть без особливих зусиль, просто читаючи цікаві матеріали та граючи в простенькі флеш-ігри ви зможете неабияк покращити свою англійську. успіхів! :)