couchcouchsurfing – по-моєму, тема цікава і вічна. у цій статті я не хотіла б обирати один вектор розгляду цього явища, адже моєю метою не є ані “навернути” вас у каучсьорферську віру, ані налякати тих, хто ще не пробував. скоріше, просто поділитися досвідом і своїми думками з цього приводу, а висновок робити, як і завжди, вам :)

якщо раптом ви ще не чули про couchsurfing, то ось у двох словах концепт ресурсу. це – спільнота самостійних мандрівників і людей, які вірять, що подорожі роблять світ кращим, а connection робить кращими подорожі. я використовую англійське слово, бо “зв’язок” мені не дуже подобається. одразу думаєш про мобільний чи який інший… а от connection – щось глибше і разом з тим невловиме, делікатне. connection між культурами, людьми, душами, тобою і містом, тобою і країною, тобою і світом. так, щось трохи занесло :) повернемось до сабжу.

couchsurfingтож самостійні мандрівники-каучсерфери окрім обміну думками і досвідом також готові ділитися власним дахом над головою, їжею і часом абсолютно безкоштовно. можете не шукати тут мишоловки, бо схема дійсно працює. це просто дивовижно, як сильно люди хочуть і готові допомагати один одному безкорисливо, дай їм тільки привід.

після довгих роздумів я склала список тих речей, що мені дав каучсьорфінг. я не намагаюсь прикрасити дійсність або скласти рекламний проспект для ресурсу, це – те, що я реально отримала від одного собі сайтику на просторах інтернету:

міжкультурний обмін
практика англійської
нові знайомства у незнайомій країні
можливість побачити місто “зсередини”

я неодноразово казала, що моїм найпершим пріоритетом у подорожах є люди. місцеві, емігранти, туристи, мандівники, молоді і не дуже, зайняті справами чи у пошуку себе, екстраверти та інтроверти, кожному з них є що розказати, а мені завжди є над чим замислитись після чергової незабутньої зустрічі. якщо вам близький такий погляд на мандрівки, то кращого варіанту для зустрічі з людьми та connection, ніж каучсьорфинг, я не знаю. ну, можна ще на вулиці знайомитись :)

хороший каучсерфер у незнайомому для вас місті дасть вам поради, що подивитись і куди сходити або навіть сам проведе невеличку екскурсію. існує також велика вірогідність, що він витащить вас на якусь вечірку і познайомить зі своїми друзями. чесно кажучи, в цій ситуації складно не повірити, що світ відкривається для тебе.

DSC06524

перший couchsurfing experience – Alex

я кажу “хороший каучсерфер”, але це не значить, що існують і “погані”. просто було б наївно думати, що кожен користувач цього сайту (а їх нараховується вже близько 7 мільйонів) потенційно може стати вашим найкращим другом. для цього й існують профілі та відгуки. з їх допомогою ви можете знайти ту людину, з якою саме вам буде комфортно і цікаво.

до речі, маю одне цікаве спостереження. чомусь з мого досвіду виходить, що дівчата майже завжди шукають хостів хлопців і навпаки. це стосується і просто повідомлень про зустрічі на сайті (я не казала, каучсьорфінг – це також чудова можливість зустріти іноземців і попрактикувати мову, не виїжджаючи зі свого міста і не хостячи нікого). це зовсім не означає, що всі ці люди використовують ресурс з самі-розумієте-якою-метою. але факт залишається фактом, за весь період існування мого профілю при приписці “Any gender” мені не написала жодна дівчина з проханням захостити-погуляти-показати місто. ось такі гендерні цікавинки.

утім, як і в житті і подорожах загалом, ні в якому разі не забувайте про обережність. особливо, якщо ви молода дівчина і подорожуєте самостійно. на щастя, зі мною не траплялося неприємних інцидентів, але досвід спілкування з дивними людьми був. розкажу про один випадок. написав мені хлопець років 25-30, запропонував зустрітись у Києві, де він був проїздом. зустріч пройшла нє очєнь, бо він багато мовчав, проте кликав у нічний клуб з ним і його місцевими друзями, а ще постійно намагався доторкнутись до мене, що неабияк бісило. звичайно ж, в ніякий клуб з ними я не пішла, але вирішила ще раз продивитись його профіль у пошуках індикаторів, які б казали про таку його дивакуватість. і ось що вдалось знайти.
по-перше, він ніколи не сьорфить (не залишається у когось з каучсьорферів вдома, коли подорожує), лише хостить;
по-друге, переважна більшість його відгуків – від дівчат, але найголовніше, від дівчат новачків на каучсьорфінгу;
по-третє, – і це взагалі жесть – єдиний відгук від хлопця був написаний з фейкового акаунту. ви знаєте, як це зрозуміти: незаповнений профіль, ніяких друзів-відгуків, сторінку створено в день написання відгуку і більше ніколи на неї не заходили. створити фейк для того, щоб залишити самому собі відгук – how bad is that??

мораль така. зустріти такого кадра у своєму рідному місті за чашкою чаю – не так страшно. а уявіть, що робити, якщо ви домовитесь з кимось таким про хост у незнайомій країні? тому ще раз, будьте обережні і завжди майте додатковий варіант (інший каучсерфер, хостел, друзі друзів).

сподіваюсь, ніхто не злякався :D
насправді каучсьорфінг завжди викликає у мене особливі почуття. хоча зараз я проводжу там на порядок менше часу, ніж колись, сам вигляд цього сайту змушує згадувати усі довгі розмови з людьми, з якими познайомилась декілька годин тому, незабутні зустрічі і вечори, тривалі прогулянки і емоції, які навіть при усьому бажанні було б неможливо забути. мені здається, я можу собі дозволити бути трохи сентиментальною. каучсьорфінг подарував мені багато чого, у тому числі і зустріч з тою особливою людиною, що робить мене щасливішою вже більше 6 місяців. сподіваюсь, цією статтею я віддаю цьому ресурсу належне і поширюю прекрасні ідеї, в які сама щиро вірю, з усе більшою кількістю людей.

якщо ви самі знайомі з каучсьорфінгом, розкажіть про свою най-най історію, яка сталася завдяки цьому сайту. ділитися емоціями – це дуже приємно, можете спробувати це зробити у коментарях до цього посту ;)