criterion cinema londonчомусь ні в кого не викликає сумнівів, що Великобританія – це недешева країна. дійсно, українцю є від чого хапатися за голову (наприклад, ціни на транспорт). тим не менш, існують можливості, які дозволяють нереально зекономити майже на будь-чому під час Вашої подорожі. про них знають навіть не всі англійці, однак відтепер будете знати ви :)

тут я не буду зупинятися на безкоштовних музеях – їх повний список можна без проблем знайти в інтернеті. скажу лише, що три основні (Victoria&Albert Museum, National History Museum and Science Museum) знаходяться у 5 хвилинах ходьби від станції метро South Kensington, що робить їх відвідання дуже зручним. якщо ж ви не є палким прихильником музеїв, то пропоную абсолютно легальний і крутий спосіб потрапити в кіно безкоштовно.

існує чудовий сервіс, який має назву ShowFilmFirst. він пропонує квитки на попередній перегляд фільмів. система проста: ви реєструєтесь (реєстрація не коштує ані копійки), залишаючи інформацію про свій вік і стать. кожного разу, коли з’являються чергові  квитки, робиться розсилка по базі даних. той, хто першим побачив листа і забронював квиток, отримує його безкоштовно.

разом з тим, часто сервіс отримує замовлення на конкретну цільову аудиторію, яка швидше за все оцінить фільм. так, якщо ви чоловік 45 років, то не чекайте запрошення на фільми на кшталт Сутінок – утім, не думаю, що ви від цього дуже постраждаєте ;)

showfilmfirst

і тут виникає логічне питання: хто від цього отримує зиск і яким чином вони провертають цю “махінацію”. відповідь у тому, що вигоду отримують усі, включаючи продюсерів і дистриб’юторів. творцям фільму потрібен відгук від потенційної аудиторії, а також реклама серед тих, кому цей фільм обов’язково сподобається. особливо це актуально для нікому невідомих режисерів, але також важливо і для мейнстрімових продуктів. продюсери не втрачають прибуток, оскільки витрати на такі безкоштовні квитки з їхнього боку йдуть як витрати на рекламу, що значно зменшує податки, які вони мають платити.

cinemafullочікується, що ви, як щасливий володар безкоштовних квитків, з радістю порекомендуєте гарний фільм своїм знайомим. саме тому квитки і розповсюджують по певній цільовій аудиторії – вірогідність, що серед ваших знайомих є однодумці з таким самим смаком, дуже висока. а персональна рекомендація від друга/подруги важить значно більше, ніж численні постери в метро.

сервіс ShowFilmFirst також пропонує безкоштовні квитки на театральні вистави, музикальні фестивалі та інші культурні події. для цього необхідна платна реєстрація на сайті (£18 на рік). гарантія – мінімум 2 безкоштовні квитки за рік підписки, інакше ви отримуєте всі кошти назад.

 

на мій погляд, ідея прекрасна. і головне, що вона реально працює – ShowFilmFirst існує з 2003 року. було б дуже круто, якби і у нас з’явилося щось подібне. якщо ви знаєте схожі лайфхаки в Україні – будь ласка, діліться ними в коментарях – думаю, усі будуть вам вдячні :)