got fandomздається, вже ні для кого не секрет, що перегляд серіалів англійською неабияк покращує рівень володіння мовою. переваги очевидні: покращення навичок слухання й розуміння, розрізнення англійських слів у потоці мовлення, поповнення лексичного запасу, удосконалення вимови – цей список не є вичерпним. але, як це часто буває, всі знають, але мало хто робить. як варіант вирішення цієї проблеми пропоную декілька класних британських серіалів, від яких неможливо відірватися – тільки спробуйте ;)

до речі, чому саме британські? думаю, для постійних читачів цього блогу та для палких любителів британської культури таке питання навіть не стоїть :) якщо ж ви лише починаєте шукати чи все ще вагаєтесь, поглядаючи в сторону купи американських альтернатив, то ось вам декілька причин.

  • британські серіали, створені BBC (і не тільки), дивують своєю якістю. тобто хороші серіали можна знайти будь-де та у будь-якій країні, але на головному британському каналі вражає той факт, що тут ви в принципі не побачите другосортних мильних опер. англійці навіть не вживають по відношенню до своїх серіалів термін soap opera – скоріше continuing dramas. а значить – в принципі будь-який серіал, який ви оберете, має великі шанси бути крутим і цікавим.
  • цей пункт загалом випливає з першого. естетичне задоволення та неуникне “втягування” у перегляд – це те, що змусить вас повертатися до улюбленого серіалу день за днем. звичайно ж, іноді хочеться і просто посміятись над простеньким ситкомом, але особисто мене красивенні кадри Лондона, фантазії на тему майбутнього та сцени з минулого чомусь приваблюють більше :)
  • ну і останнє. для тих, хто вчить англійську, британські серіали однозначно не будуть надто простими для сприйняття. тому я не раджу починати з них на початкових рівнях. утім, якщо ж ви таки “втягнетесь”, зробите зусилля та передивитесь декілька сезонів, то після цього вам більше не будуть страшні ніякі акценти, діалекти та швидкий темп мовлення. непростий матеріал плюс велике бажання дають напрочуд гарні результати :)

утім, повернемось до власне списку. сьогодні хотілося б поговорити про найзначущі, ключові серіали англійського виробництва – про справжніх мастодонтів британського телебачення (у найкращому сенсі цього слова). усі вони у різні роки здобували премію BAFTA за найкращий драматичний серіал, а також неабияк допоможуть в опануванні англійської – перевірено на власному досвіді. отже, зустрічайте:

misfits1. The Misfits

хуліганський серіал про не зовсім благополучних молодих людей. кожен з них відробляє якісь порушення/злочини на громадських роботах, де і зустрічаються. утім, далі починається справжнісінький треш – якийсь містичний шторм, надприродні здібності, гори трупів, обсценна лексика… герої потрапляють у відверто абсурдні ситуації, з яких таким само абсудрним способом виплутуються. сподіваюсь, що такий опис не дуже відлякує, бо насправді усе, що відбувається на екрані – дуже мило, смішно та неабияк доставляє.

як розумієте, у переважній більшості це не той тонкий британський гумор, і вже тим більше ніяких “серів” та “вівсянок” – зате купа підколів, сарказму та вульгарностей – одним словом, типова поведінка англійської молоді. чудовий країнознавчий лікбєз, занурення у “їхній світ”, такий недоладний, дивний, але водночас захопливий.

що стосується англійської, то тут вона у всій своїй красі, розмаїтості діалектів, розмовної форми та сленгу. порада – спочатку дивіться з субтитрами (тільки англійськими!), оскільки деякі герої говорять з таким цікавим акцентом, наче це зовсім не англійська ;) але знову ж таки, не лякайтесь, а просто спробуйте :)

 

sherlock

2. Sherlock

цей серіал для мене – особливий. саме з нього розпочалась моя любов до англійськості, ну а сам образ Шерлока – це квінтесенція британського духу. сюжет творів Конан Дойля перенесено у сучасний світ – здавалося б, скільки таких екранізацій, адаптацій та варіацій на тему Шерлока Холмса. намагатися пояснити, чому саме ця є такою особливою – марна справа. це можна лише побачити та відчути. скажу лише, що якщо ви все ще не закохані у Великобританію та у Лондон, – скоріше за все, ви просто ще не дивились Шерлока ;)

це той серіал, який треба дивитись лише англійською! готуйтеся морально до того, що Камбербетч говорить надшвидко – але саме для цього нам і потрібні субтитри :) кожна серія триває півтори години, але я особисто собі виділяла на перегляд кожної декілька годин – і смакувала кожен момент, кожне слово і фразу (іноді навіть вголос, що неабияк допомогло моїй вимові :D). вимова у акторів здебільшого еталонна, діалекти можна почути хіба що у другорядних персонажів, тому перегляд – справжнє свято для любителів британського акценту. це рідке задоволення, тож не відмовляйте собі в ньому – та ласкаво прошу до спільноті палких прихильників Шерлока :)

3. Doctor Who

doctor whoі завершуємо сьогоднішній список на ще одному серіалі, який є особливим у всіх можливих значеннях цього слова. Доктор Хто – це найдовший науково-фантастичний серіал: перша серія вийшла ще 1963 року. але дивитись серії з шістдесятих зовсім не обов’язково – відродження серіалу після перерви відбулось у 2005 і продовжується до сьогодні. Доктор – це ще один персонаж, який дуже швидко розмовляє, а також підкріплює тезу про те, що у сучасному світі brainy is sexy. геніальний формат дозволяє цьому серіалу існувати безкінечно: сам головний герой – безсмертний інопланетянин, а проблема старіння акторів легко вирішується його переродженням; Доктор подорожує у часі та просторі, а отже, перспективи та варіанти сюжету просто безмежні.

але уся ця сукупність фактів не передає головного, суті Доктора. дивовижне поєднання величезного досвіду та щирої дитячої радості, довголіття та вічної молодості, доброти та цинізму, авантюризму та такої зрозумілої потреби у людському теплі, жертовності та любові до життя, а понад усе – високоморальність та бажання допомагати. Доктор змушує мене вірити у краще в людях. усі ті, хто його створили, написали, зіграли, а також усі ті, хто ним захоплюється (включно з фангьорл спільнотою :D) – я щаслива, що вони існують, і що їх ТАК багато.

ну і після цього ліричного відступу декілька слів про англійську :) як я вже казала, Доктор говорть швидко – як і всі розумники. але загалом розуміти серіал легко – можливо, вже після досвіду перегляду попередніх двох. навіть різноманітні діалекти (північний у Екклстона, шотландський у Теннанта) зовсім не заважають розумінню, а лише додають родзинку.

ось вони, не-побоюсь-цього-слова культові британські серіали. насолоджуйтесь, покращуйте свою англійську – і діліться у коментарях своїми враженнями та улюбленими серіалами :)