Колись Великобританія була єдиною державою, над котрою ніколи не заходило сонце. Це звучало романтично, і ніхто в туманному Альбіоні особливо не замислювався над тим, де ж це сонце світить.

Тим часом поневолені нації збагачували корону, повставали і, що найголовніше, всотували в себе британські звичаї та закони.

В деяких з них і досі витає британський дух, нагадуючи печальні сторінки історії.

США (1)США

Сьогодні дуже складно розібратися в тому, що в американській культурі британське, а що ні. Всім добре відомі чізкейки і голлівудські фільми не мають ніякого стосунку ні до Великобританії, ні до колоніального минулого. Іншими словами, крім англійської мови в Штатах, на перший погляд, вже нічого не залишилося.

Однак є один куточок, котрий досі зберігає той британський шарм, про котрий в США вже давно всі забули. Це – Нова Англія.

Цегляні будиночки, дерев’яні кораблі на причалах, ба навіть традиційні страви – тут все залишилося точно таким, як в кінці 17 сторіччя, коли тут почали розбудовувати своє світле майбутнє батьки-засновники.

Щоправда, основна ідея будь-якого музею, пам’ятної дошки, якогось там корабля – це визволення штатів від колоніального гніту. В центрі Бостона стоїть крихітний будиночок, в котрому писались перші рядки конституції, а неподалік на причалі красується копія човна, з котрого почалось «бостонське чаювання».

Так чи інакше, американці не люблять своє колоніальне минуле. І правильно роблять.

МалайзіяМалайзія

Зовсім інакше до «британського спадку» ставляться в Малайзії. Тут ви не зустрінете згадок про «кривавий режим» і муки малайзійців. Ба більше, людина котра не знає історії, покине цю тропічну країну з глибоким переконанням, що Малайзія завжди була незалежним королівством, як, наприклад, сусідній Таїланд.

Однак залишків британської цивілізації тут значно більше, ніж можна було б припустити. Лівосторонній рух, ідеальне знання англійської мови навіть в глухій глибинці, пишна європейська випічка – ось далеко неповний перелік того, що лишилося від колоніального минулого.

Шрі-Ланка

Шрі ЛанкаВарто чесно визнати, що шріланкійці сильно постраждали від колонізаторства, а все тому, що такий собі містер Ліптон зрозумів, що в їхніх горах ідеально росте чай. Отож, сенегальців, корінне населення, трохи посунули, гори і північ країни заселили тамільцями (з Індії), в результаті чого вийшла гримуча суміш, котра спалахує і дотепер.

Мабуть, найбільший слід британці залишили в Нувара Елії, гірському містечку в центральній Шрі-Ланці. Тут протягом року погода до болю нагадуває англійське літо. Отож, «білошкірі» набудували вілл і санаторіїв, насадили полуниці і влаштували собі невеличку резервацію.

Інша примітна особливість – це візочки-пекарні. Вони продають дуже схожу на британську випічку, мають дзвоники і кожного вечора виграють під вікнами веселі мелодії. Такий собі шматочок старої Англії посеред тропіків.

Сінгапур (1)Сінгапур

Тут британці побудували всього одну фортецю, головною причиною існування котрої було зручне розташування. Ніякої комунікації з місцевим населенням вони не вели, бо взяти з бідних рибалок було нічого.

По собі британці залишили зруйновану фортецю, англійську мову і лівосторонній рух.

Однак після економічного чуда, котре сталося в Сінгапурі в 70-х роках минулого сторіччя, дехто з них повернувся аби зайняти провідні посади в міжнародних компаніях. Цікаво, що станом на 2010 рік англійською, як рідною користувались 32% населення.

ІндіяІндія

Тут спогади про колоніальні часи живуть і процвітають. Дітям розповідають про жахи колонізаторства у школах, а туристам – у численних тюрмах-музеях. Будь-яка сучасна політична проблема якимось фантастичним чином прив’язується до Британії, Махатми Ганді і соляного походу.

З часів британського правління в Індії залишилось багато чого: правосторонній рух, судова система, плантації спецій і навіть традиція страчувати на смерть через повішення (так-так, у цій країні досі вішають, а камери смертників виходять вікнами на шибеницю, щоб вони знали, що на них чекає).

Англійська мова теж дуже поширена і, на відміну від більшості своїх азіатських сусідів, індуси дуже легко її вчать. Ми спілкувалися з зовсім маленькими дітками, котрі прекрасно нас розуміли.

Хочете побувати в якійсь з цих країн? Спитайте в нас як! Пишіть нам у коментарях :)

 

6Цей пост написали Настя та Ілля з Crazzzy Travel, блогу, де вони пишуть про свої трохи божевільні подорожі. Пара вже побувала в 37 країнах на 4 континентах і не збирається зупинятися. На їхньому блозі можна дізнатися, як стати професійним мандрівником або як об’їздити пів-Європи за 3 євро в день.

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Facebook: www.facebook.com/crazzzytravel

Twitter: twitter.com/crazzzytravel

Google+: plus.google.com/+Crazzzytravel/posts

Instagram: instagram.com/crazzzytravel

Pinterest: www.pinterest.com/crazzzytravel/