explore dream travelна тему, яку я хочу підняти зараз, написано тисячі і мільйони слів. тут не потоптався лише лінивий. іноді статті надихають і дають простір для мрій, іноді – проходять повз. цей пост – скоріше спроба розібратися у собі. зрозуміти, чому мені так часто хочеться зірватися кудись далеко, а кожен літак у небі викликає бажання бути там, у ньому.

серед усіх численних причин подорожувати для мене на перший план виступають три, якими я хотіла б поділитися. безумовно, кожна людина має свою власну мотивацію. я свідома того, що мої мотиви комусь можуть здатися незрозумілими і дивними, але впевнена, що будуть і ті, для кого вони будуть близькими і надихаючими.

1. Культура

вчити культуру іншої країни по книжках – пусте заняття, на мій погляд. можна вичитати інформацію про якусь незвичну традицію, перелопатити купу описів туристичних цікавинок, але що це дає для відчуття неповторної атмосфери місця, його духу? усі деталі поведінки, неписані норми і соціальні правила – ключові для розуміння суті місця і його жителів – проявляються, немов крізь збільшуване скло, саме під час подорожей.

а ще, усі знання і відкриття неуникно закарбовуються на підкірці головного мозку. усі знають, що вчити і запам’ятовувати інформацію в рази краще, коли до процесу підключаються емоції. якщо ж новими і незвичайними емоціями просякнута уся подорож, як це зазвичай і буває, то через декілька тижнів перебування ви раптом зрозумієте, що знаєте про культуру країни більше, ніж прєпод з лінгвокраїнознавства в університеті :)

 

1093795_657353830942890_657315437_o

інтернаціональна вечірка у Варшаві

2. Люди

неважливо, екстраверт ви чи інтроверт, любите проводити час в шумних клубах чи за книжкою на самоті, – люди, яких ви зустрічаєте під час подорожей, мають приємну тенденцію змінювати переконання і світогляд :) починаючи з найпростішого, стереотипи найкраще ламаються при безпосередньому контакті з людиною. варто провести декілька годин за розмовою з людиною, як її національність і расова приналежність здадуться чимось зовсім незначущим, адже вам так кльово проводити час разом.

разом з тим, ви побачите, що люди у світі різні – і це найкращий висновок, який ви зробите. одіссея іншим континентом, країною, або навіть іншим містом власної країни ніколи не видасться нудною, якщо ви зумієте побачити ті маленькі відмінності. саме вони роблять знайомства з людьми незабутніми, вчіться їх помічати – і вам назавжди вріжеться у пам’ять той дивний кореєць з аеропорту або маленька англійська жіночка на шляху до шекспірівського “Глобуса”. без вагань можу сказати, що спілкування з людьми – це те, чому я приділяю найбільше часу у подорожах. і повернувшись додому, з найбільшою теплотою згадую довгі розмови і щирі посмішки – людей.

 

3. Свобода

DSC06839

Единбург, Arthur’s Seat

це відчуття я змогла знайти лише у мандрівках. звичайно ж, розмова тут йде саме про самостійні подорожі, мені трохи складно уявити свободу у рамках групки туристів, які косяком ходять за мамою-качкою гідом. свобода відчувається не лише на вершині Arthur’s Seat в Единбурзі, з якої відкривається нереально гарний краєвид, але і у загальному переконанні, що ти – вільний, що світ відкритий для тебе і чекає лише на твій перший крок, щоб показати свою красу у всій її неповторності і розмаїтості.

подорожі, як ніщо інше, дарує тверду впевненість у тому, що ми не маємо бути прикутими до крісла в офісі або кафедри в універі, що матеріальні цінності надто неважливі, що насправді суттєвим є відчуття свободи, вільного вибору – де, коли і з ким бути. бути вільним у просторі і часі, рухатись назустріч мріям – це, напевно, найцінніший урок, який я отримала завдяки подорожам.

 

а що приваблює у подорожах вас? поділіться у коментарях, а ще, розкажіть про власні незабутні відчуття під час мандрівок – буде дуже цікаво почитати :)